pondělí 1. září 2014

Pole dance z pohledu začátečníka

Krásný den všem,
ráda bych vám představila jeden z mých koníčků - pole dance. Je to už víc jak rok, kdy jsem se přihlásila a s obavami, jak mi to asi půjde, se vydala na první hodinu.Co je pole dance?
 Pole dance, neboli tanec na tyči je sport, který se stává čím dál populárnější. Posilujete tu pouze s vlastním tělem (zvedáte celou vaši váhu) a také se u toho pořádně protáhnete. 

  Ze začátku jsem se učila různé točky, správný úchop tyče, šplhání.. A po nějaké době jsem najednou visela hlavou dolů, což bych do sebe nikdy neřekla. (nejsem zrovna talent O:-))

 Za sebe mohu říct, že pole dance je opravdu pro každého. Patřím k těm, co vše musí zkoušet mnohokrát, než se jim to alespoň do určité míry povede. (o to větší radost ze sebe pak mám :D) Nemusíte být ani mistryně v gymnastice (i když ohebnost je určitě plus), když něco nejde, svět se nezboří.  Už po pár lekcích jsou pokroky hodně znát. Naberete svalovou hmotu a určitě si i zlepšíte sebevědomí. Postupně je to sice čím dál náročnější, ale pokud opravdu chcete a snažíte se, nakonec se to povede! (často se mi stává, že to, co se někomu z kurzu povede skoro napoprvé, se já učím pomalu měsíc


Nakonec musím upozornit, že pole dance bolí :D Modřiny a spálená kůže je normálka.
Děkuji, že jste si článek přečetli. Ještě jednou upozorňuji, že nejsem žádný odborník, jen jsem se s vámi chtěla podělit zase o něco nového. :)

6 komentářů:

 1. Skvělý článek Kačenko :-), v září se chystám společně s kamarádkou také pustit do pole dance, takže jsem moc ráda za každé zkušenosti a dojmy. Těším se na tvé další články ♥!
  Glamour and beauty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :* Tuším, budete chodit někam do Brna? :)

   Vymazat
 2. Začalo mě to lákat, jak tak čtu článek. Třeba se jednou odhodlám :)

  http://evasdreamworldcz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, to si ty? :O Úžasne ti to ide a super fotky! :3 Tiež som o pole dance trochu uvažovala, ale skôč ma to ťahá k závesnej akrobacii :)
  GlitterCircus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsem to já. Děkuji moc! :) To mě také láká, jestli to zkusíš, tak dej určitě vědět jaké to bylo! :)

   Vymazat